Компактний і місткий комод не захаращує простір в кімнаті. У ньому зберігають постільну білизну, одяг, прикраси, сумки, посуд і дитячі іграшки. Не дарма слово «commode» з французької, означає «зручний». У неглибоких висувних ящиках усі предмети видно одразу і не доводиться перебирати стопки речей, щоб знайти потрібне.
Є кілька критеріїв для вибору комодів.
Дизайн та розміри
Довгі комоди розташовують уздовж стін в просторих приміщеннях. Короткі і вузькі вироби підходять для невеликих кімнат. У моделях з декількома великими шухлядами зберігають великі речі. У меблів з маленькими висувними відділами розміщують дрібні предмети.
Існують також комбіновані комоди, де є широкі шухляди, маленькі ящики і відділ з поличками за дверцятами. Іноді зверху додають відкриту нішу. Елементи таких меблів поєднують по-різному. У них містяться речі різного призначення і розміру.
Стиль
Зовнішнє оформлення комодів доповнить будь-який дизайн інтер'єру:
Рококо - вигнуті лінії ніжок і стінок, різьблення, позолота або ліплення. Їх роблять з цінних порід деревини.
Вінтаж - комоди «під старовину».
Класика - прямі форми, стримані кольори, мінімум деталей.
Прованс - комоди в сільському стилі, ніжні кольори і матове покриття.
Модерн - незвичайні форми або чітка геометрія дизайну із пластику, скла і металу.
Найчастіше у продажу зустрічаються класичні моделі. Великий вибір дизайну дозволяє використовувати їх у вітальнях, спальнях, передпокоях і навіть на кухні.
Матеріал
Для виготовлення комодів застосовують:
Деревину - красивий і екологічно чистий матеріал. Такі вироби важкі і дорогі, вимагають особливого догляду.
ДСП і МДФ з деревної стружки. Таку основу покривають шпоном, що імітує деревину, і комод виходить розкішним. МДФ - екологічно чистий матеріал.
Пластик. Меблі з нього виглядають скромно, проте не бояться вологи. Застосовуються у ванних кімнатах.
Для виготовлення комодів найчастіше використовують ДСП. Це дешевий і легкий матеріал. При ізоляції належної якості, він міцний і служить довго.
Висувний механізм
Від його надійності залежить те, як довго прослужить комод. У нормі рух шухляди має бути плавним, без скрипів і затримок. Ящики залишаються в корпусі, якщо їх вивести вперед до межі.
Напрямні в механізмі бувають декількох видів:
Роликові - недорогий варіант. Шухляди на них висуваються не повністю, при цьому чути шум. Бувають металевими і пластиковими. Кріпляться на стінки.
Кулькові моделі - не видають шуму, вимагають обережного користування.
Напрямні прихованого монтажу - кріпляться до дна комода. З ними шухляди повністю висуваються, у них рівний тихий хід. Їх не видно, коли відсіки висуваються, економлять місце і служать довго.
Телескопічні - ідеальний баланс між якістю і ціною. Шухляди висуваються безшумно, надають доступ до усього простору шухляди, за необхідності шухляду легко зняти і поставити на місце. Служать довго.
Меблі з телескопічним механізмом коштують дорожче, ніж з роликовим, але дешевше, ніж з прихованим, хоча в якості не поступаються. Пристрої, встановлені спочатку, можна самостійно замінити на інші.
Оснащення
Елементи комодів для зручності і привабливості:
Ніжки - фіксованої висоти або регульовані в залежності від нерівностей підлоги. Бувають моделі без ніжок.
Ручки - від вінтажних і ретро до лофт і мінімалізму. Ці функціональні деталі створюють певні дизайнерські образи.
Дверцята відкриваються навстіж, розсуваються або піднімаються вгору.
Доводчик - пристрій, який не дає шухлядам різко закриватися і робить її хід плавним.
Стопор - утримує ящики, щоб вони не випадали. Якщо комод глибокий, пристрій може ускладнювати доступ до задньої частини шухляди.
Фіксація комода. Кріплення до стіни робить його стійким: не буде нахилу, якщо одночасно відкрити верхні наповнені ящики.
На що звертати увагу, купуючи комод?
Крім дизайну і зовнішнього вигляду матеріалів, оцінюйте функціональність меблів і якість збірки. Перед покупкою комода перевірте:
якість стиків, елементів і їх кріплень;
надійність висувних конструкцій;
чи є подряпини, сколи на стільниці, стінках, всередині ящиків;
чи ізольовані зрізи кромкою з ПВХ: незахищені краї вбирають вологу;
зручність, міцність фурнітури: ручок, петель і напрямних;
товщину корпуса комода , мінімум - 16 мм;
ширину задньої стінки, вона повинна бути не менше 6 мм, тоді удари від закривання ящиків її не деформують.
Знаючи, що буде зберігатися в комоді, легко визначитися з його розміром, кількістю шухляд і тим, чи потрібні полички, або ж лише висувні відсіки. Перед покупкою виміряйте місце установки, щоб нові меблі точно помістилася у Ваш простір. При цьому враховуйте те, як будуть відкриватися дверцята і ящики.
Комод вибирають під колір інших меблів у приміщенні або ж поєднують зі шпалерами. Яскравий, пастельний, темний, великий чи маленький - він прикрасить будь-який інтер`єр.
Написати коментар