Щоб забезпечити довговічність і презентабельний зовнішній вигляд, комп'ютерні столи, шафи купе та інші меблі вимагають належного догляду, дотримання правил дбайливого використання. Особливості догляду залежать від матеріалів, з яких виготовлена корпусна й інші офісні та домашні меблі. Правильний підхід дозволяє продовжити термін експлуатації, заощадити на ремонті або заміні виробів, що вийшов з ладу.
Основні правила догляду за столом для комп'ютера
Будь-які меблі в офісі або в квартирі повинні періодично піддаватися вологій обробці, для видалення пилу, плям від напоїв, чорнила. Після протирання вологою ганчіркою потрібно насухо протерти всю поверхню столу. Якщо на стільниці з'явилися складні плями, потрібно підбирати засоби з урахуванням виду матеріалу (натуральне дерево, МДФ, ЛДСП, скло та ін.). Крім побутової хімії для деяких видів поверхонь також використовуються м'які губки (мочалки з грубою поверхнею можуть подряпати покриття столу).
Важливо!
Столи для комп'ютерів і інші меблі потрібно розміщувати далеко від нагрівальних приладів і радіаторів опалення (на відстані не менше 1 метра), а також намагатися ставити їх подалі від прямих сонячних променів. Нагрівання, перепади температур і вологості в приміщенні можуть негативно позначитися на стані дерев'яного столу або виробів з МДФ, ЛДСП. Інтенсивний вплив ультрафіолету може призвести до поступового руйнування поверхні, вигорання і втрати кольору. Якщо меблі доводиться ставити в місцях потрапляння прямих сонячних променів, бажано подбати про щільні штори або жалюзі на вікнах.
Як очистити комп'ютерний стіл
Особливості догляду за меблями з різних матеріалів:
МДФ. Міцний і довговічний МДФ не боїться вологи і побутових миючих засобів. Меблі можна протирати вологою м’якою губкою.
ЛДСП. Ламіновані деревостружкові матеріали теж добре піддаються вологому прибиранню. Також його можна відполірувати засобом, що містить віск. Але якщо на поверхні з'явилися тріщини, краще уникнути попадання в них води і миючих засобів - інакше матеріал може почати псуватися зсередини і деформуватися через певний час.
Натуральне дерево. Деревина вимагає особливого догляду. Стільницю й інші поверхні можна протерти м'якою замшею або іншим матеріалом, потім насухо витерти. Не рекомендується застосовувати миючий засіб на основі силікону, тому що вони можуть залишати на дереві сліди. Підходять спеціальні мінеральні масла, засоби з воском.
Скло. Скляні поверхні очищаються спеціальними засобами для скла і дзеркал. Така побутова хімія добре очищає пил, жир, бруд й інші плями, не залишаючи розводів.
Перш, ніж протирати комп'ютерний стіл, потрібно прочитати інструкцію виробника по догляду або керуватися іншими джерелами, з огляду на особливості матеріалу і комплектації. Металеві деталі, механізми і фурнітуру потрібно періодично змащувати машинним маслом.
Як продовжити термін експлуатації меблів
Заборонено використовувати для очищення агресивну хімію, відбілювачі, кислоти й луги.
Щоб на меблях не накопичувався пил, використовуйте антистатичні спреї. Таким чином, можна захистити покриття від утворення пилу, щоб мінімізувати вологу обробку.
Якщо на поверхні є пошкодження або тріщини, потрібно продумати, чим можна пофарбувати комп'ютерний стіл. Фарбування дозволить відновити поверхню і захистити її від вологи і механічних впливів.
Захищати стільницю потрібно і від гарячих чашок, тарілок. Для цього використовуються підставки з щільного картону або пробки. Не рекомендується ставити на поверхню столу пляшки з водою без підставки. Ножі, виделки та інші гострі предмети можуть пошкодити поверхню стільниці.
Не перевантажуйте меблі. Навіть міцні зносостійкі стільниці мають певне вагове обмеження. Купа важких папок або інших предметів можуть впливати на цілісність конструкції.
Зберегти меблі допоможе акуратне висування ящиків, підставки для клавіатури. Різке пересування по приміщенню може порушити цілісність вироби.
При транспортуванні комп'ютерного столу або інших меблів потрібно упакувати його в стретч-плівку або гофрокартон, захистити кути.
Звісно, що жодна конструкція не буде слугувати вічно, але при належному користуванні, дбайливому догляді і вчасному виявленні ремонтопридатних нюансів Ваша річ служитиме Вам достатньо тривалий термін.
Написати коментар