Старомодні платтяні шафи поступово відходять в минуле, на зміну їм прийшли сучасні та місткі меблі. Одним з найбільш модних варіантів вважається шафа-купе. Різноманітність моделей, обробки, конструкції і кольору здатне вразити будь-якого покупця. Тому заздалегідь потрібно розібратися з тому, що потрібно знати про шафу-купе перед її купівлею.
Яка? (На що звернути увагу?)
Більшість покупців, при виборі шафи-купе, в першу чергу звертають увагу на її зовнішній вигляд. І це цілком логічно, адже новий предмет інтер’єру має доповнювати створений простір, навіть якщо Ви збираєтеся зробити його дизайнерським акцентов Вашої кімнати. І хоча зовнішність важлива, все ж таки, краще спочатку звернутися до “внутрішнього світу шафи”, а саме: її функціональності, практичності, надійності. Тому перед тим як замовляти шафу - купе, дайте відповідь на наступні запитання:
Бажані розміри конструкції, тобто площа місця, де Ви плануєте встановити шафу-купе;
Тип конструкції самої шафи-купе, а бувають вони корпусними або вбудованими;
Тип механізму відкриття дверей - є роликові або монорейкові .
Вибір механізму залежить, знову ж таки, від розміру площі.
Не зайвим буде засновувати підбір зовнішніх і конструктивних даних предмета меблів виходячи з характеристики його використання. Наприклад, в спальню можна поставити шафу-купе, який не підходить за стилем і настроєм до загального інтер'єру цієї кімнати.
Не можна сказати, що при покупці такого серйозного і функціонального предмета меблів можуть бути несуттєві критерії вибору. Все важливо і не повинно вислизнути від уваги покупця - від розмірних характеристик до матеріалів обробки і їх комбінування.
Як краще вибрати шафу-купе?
Консультанти меблевих магазинів можуть назвати Вам тисячу факторів, яка шафа-купе краще і чому Вам варто купити саме його. Однак не варто відразу вірити всім словами, які Ви почуєте, а потрібно оцінювати товар за об'єктивними критеріями.
Основне, що Вам варто зрозуміти - це те, чим відрізняються шафи-купе одна від однї. Найперший критерій, і він має раціональність - ціна, проте вона залежить від маси інших факторів впливу. До таких факторів належать:
Розміри - це стандарт або ексклюзив, тобто шафа, виготовлений за індивідуальними вимірами;
Конструкція також може бути стандартною (тобто виконаною за затвердженими концепціями колекції вимогам) або розробленої за індивідуальним ескізом;
Матеріали, які використовуються при виготовленні меблів - це може бути натуральна деревина, шпон, ДСП, ротанг та інші. Додатково майстри можуть використовувати вініл, скло, дзеркала, метал та інші декоративні матеріали.
Це основні критерії, які становлять вартість предмета меблів. Непрямим фактором можна вважати популярність бренду, який виробляє даний вид меблів. Дорожче обійдуться шафи нестандартних розмірів, а дуже серйозно витратитися доведеться, якщо вважаєте за краще тільки натуральну деревину.
Тепер варто поговорити про естетику, тобто про гармонійність поєднанні стилів і забарвлень з деталями інтер'єру кімнат. Щоб відповісти на питання «яка шафа-купе замовити для дитячої або спальні?», Варто визначитися зі наступним:
Світлі тони - це ідеально для дитячої кімнати або спальні. Спокійні тони, відсутність великої кількості дзеркал або елементів декору благотворно впливають на психологічний фон власника, налаштовуючи його на відпочинок;
У вітальню добре впишуться життєрадісні відтінки - наприклад, поєднання пісочного з зеленим або жовті дверні панелі з дзеркальними, або скляними вставками. Такі теплі кольори дозволять створити теплу атмосферу і відвернуть увагу від сірості, яка переважає в стандартних плануваннях квартир;
У передпокій або коридор також можна поставити шафу-купе, але не варто вибирати помітні або занадто світлі відтінки. Більш гармонійно буде відштовхуватися від того, в якому настрої оформлена інша частина кімнати (наприклад, підбирати можна , відштовхуючись від зовнішньої обробки дверей).
В цілому відштовхуватися потрібно від кольору, який переважає в оформленні кімнати. Але завжди варто розглянути варіант експерименту, віддаючи перевагу яскравим насиченим фарбам.
Колір - це головна основа нашого настрою, але не єдина. Чимало уваги варто приділити стилю, в якому оформлена меблі. Якщо Ви відчуваєте труднощі зі створенням композицій, то варто відштовхуватися від стилістичних деталей тієї меблювання, що є в кімнаті (за умови, що Ви не збираєтеся її міняти незабаром). При бажанні можна поекспериментувати, зважившись на сміливі поєднання.
Тепер у Вас не повинно виникнути складнощів з вибором моделі шафи-купе для свого будинку або квартири.
Що робити з великогабаритними речами
Кожен із нас читав цю казку, і кожен обіцяв собі, що ніколи не допустить такого безладдя. Але казка – це лише брехня, хоч і з натяком, вона забувається в міру дорослішання, так само, як і обіцянки. А в дорослому житті нам завжди ніколи, квартира не завжди пристосована для зберігання чогось необхідного, але великого. У результаті ми рано чи пізно оглядаємо своє житло, а воно захаращене речами так, що не помічати це вже неможливо, та й залишати, як є, теж не можна.
Рецепт простий. Насамперед влаштовуємо повний аудит і безжально викидаємо все, що виявиться під сумнівом у плані потреби. Викинули? Тепер сортуємо речі за розмірами й типом. Все, що не є великим, знаходить своє місце у призначених для нього місцях: одяг у шафах, пасатижі та дриль в інструментальному ящику, книги на полицях, а гітарні струни та медіатори – у спеціальній коробочці.
Але виникає питання: що робити з великогабаритними речами, які і потрібні, і не влазять на будь-яку полицю? Куди подіти дитячий візок, лижі, сноуборд, цей скейт, що постійно трапляється під ноги?
Ймовірно, їм потрібно передбачити свою локацію. Шафа, в якій вони всі будуть знаходитися, кожна на своєму місці.
Звичайно, доведеться зробити опис, а то й вимір розмірів предметів, щоб згодом розрахувати та побудувати для них шафу. Намагайтеся передбачити всі ситуації, щоб потім не довелося скаржитися, дістаючи лижі через валізи або сумки з наметом. Предмети повинні витягуватись і поміщатися у шафу з найменшою кількістю маніпуляцій, а також мінімальним переміщенням інших предметів. Якщо вам вдасться придумати вдале компонування, то можна вважати, що все інше точно вийде.
Де замовити шафу в Києві
Наступним кроком буде вибір правильного рішення для відповіді на питання: якими силами будувати шафу? Якщо ви на «ти» з будь-яким інструментом, а за десяток метрів визначаєте якість матеріалу, з якого виготовлений той чи інший елемент меблів, то зовсім не потребуєте порад. Якщо ні - зверніться до майстра, який і допоможе вам з проектом, і втілить його в життя або замовте вже готові шафи в інтернет-магазині.
Зазвичай для подібної шафи вибирається матеріал, на якому не залишається подряпин та слідів від ударів. Не забувайте, що встановлювати та витягувати вам доведеться габаритні речі. Якщо передбачені полиці, вони повинні бути розраховані на значну вагу.
Робіть шафу трохи більше, ніж потрібно, адже предмети з опису ще не все, що з'явиться у вас протягом життя. А тут раз і вже передбачено місце. Зовнішня обробка допустима будь-яка, обмежувачем може служити тільки ваша фантазія, та ще поєднання матеріалів та інтер'єру кімнати за кольорами та структурами. Кожен сам вирішує, наскільки йому потрібна шафа для габаритних речей. Цілком можливо, що у вас їх просто немає. Якщо ж є, не дайте їм перетворити вашу квартиру на важкопрохідну тайгу, побудуйте для них шафу. І нехай перебуватиме у вашому домі порядок!
Написати коментар