Поради Гардеробні Гардеробна кімната - розкіш або необхідність?

Гардеробна кімната - розкіш або необхідність?

Знаєте, що загальне між всесвітом і одягом? Правильно - і одно, і інше прагне до нескінченного хаосу. Немає сенсу нагадувати про тисячі анекдотів про шкарпетки, що втрачаються, розкидані речі і сорочки за диваном, - з цим кожен з нас стикався в житті, причому не раз. Думаєте, винна наша розхлябаність і невміння підтримувати порядок? А ось і нічого подібного! Невірний сам підхід до зберігання одягу. Зробіть правильно, і порядок утворюється досить швидко, причому практично сам собою, без зусиль. Називається ця диво-пігулка від безладу - гардеробна кімната.

Досі не вщухають спори: є гардеробні системи насущною необхідністю, або ж їх придумали буржуї, щоб було, чим похвалитися один перед одним. Традиційно вважається, що спеціальна кімната для одягу - занадто марнотратна витрата простору в невеликій по площі квартирі, і "вже нам-то це не потрібно, нехай багачі у своїх хоромах роблять і гардероб, і камін, і джакузі". Насправді, навіть в мізерній квартирі вийде цілком стерпна вбиральня з комори, яка заощадить дуже багато життєво-важливого об'єму замість шафи сукні. До речі, про шафи. Вони багато в чому програють середнього рівня вбиральні, і ми зараз перерахуємо, в чому саме:

  • Шафа не уміє повністю заповнювати увесь призначений для зберігання одягу простір, тоді як облаштована вбиральня, будь то гардеробна кімната з комори або вбиральня в спальні, цілком використовуватиме увесь відведений під неї об'єм.

  • Ви на свій смак і за своїм розумінням можете організувати і згодом міняти те, що має в розпорядженні внутрішніх елементів вбиральню (вішалки, полиці, дзеркала, ящики, кошики, штанги і ін.), тоді як придбавши для цих цілей шафу, ви стаєте заручником його конструкції.

  • Зовнішній дизайн гардеробної кімнати теж у ваших руках, ви можете вільно перебудовувати перегородку і міняти двері для вбиральні (вони схожі на двері для шаф купе, тільки мають менші розміри).

  • Якщо ваша вбиральня шафа купе, то вигода проти звичайної шафи ще очевидніша - двері не вимагатимуть для свого відкриття додатковий простір.

  • Зберігати речі у вбиральні зручніше, для кожного типу одягу знайдеться своє місце, більше того - для кожного члена де у кожної з них є призначене їй місце, а також у пошуках допомагає вбудоване освітлення, набагато простіше, ніж в тісній неосвітленій шафі.

Розрізняють два типи гардеробних кімнат, незалежно від їх просторового розташування:

  1. Зроблені із застосуванням стелажів. Така конструкція поширеніша, вважається стаціонарною, відрізняється вигіднішим плануванням в плані збереження внутрішнього простору.

  2. Кімнати із спеціальними штангами, на які кріпиться усе інше (чимось схоже на облаштування магазинів одягу). Менш зручно, але мобільніше, демонтаж і монтаж на новому місці займає зовсім небагато часу.

Коли ви твердо вирішили, що виготовлення вбиральні неминуче, то найвідповідальнішим моментом буде її проектування. Ви повинні продумати розташування полиць, ящиків, вішалок і усього іншого так, щоб усім цим було зручно користуватися. Навіть якщо це вбиральня на замовлення і їй ще до монтажників займатиметься професійний дизайнер, основною думкою має бути все-таки ваше, а не його, інакше ви ризикуєте отримати те, що було б зручно комусь, але не вам. Якщо ж це гардеробна кімната своїми руками, то вам доведеться без сторонньої допомоги вирішити, де і що розташовуватиметься. Основними елементами є полиці, штанги, шухлядки, дзеркала і світильники.

Освітлення - одна з найважливіших складових вбиральні. Буде воно недостатнім, і користь від вбиральні відразу ж стане сумнівною, оскільки ні знайти потрібну річ, ні приміряти її толком ви не зможете. Кращим варіантом є багато світлодіодних світильників - і економно, і ефективно.

Ще одним дуже важливим моментом є дзеркала. Тут варіантів трохи, але все таки є. Перший з них - коли дзеркало вбудоване в двері, другий - воно розташовується на стіні. Принципової різниці немає, важливе інше - у вас має бути достатня відстань перед дзеркалом, щоб мати можливість бачити себе з голови до ніг.

Чи знаєте ви, що зберігання речей в гардеробній кімнаті може як зменшити термін їх служби, так і продовжити його? Цей момент залежить від того, продумана вентиляція на етапі конструювання, або ж немає.

Коли до вас прийде рішення купити гардеробну систему або ж зробити її самостійно, доведеться зіткнутися з проблемою наступного вибору. Річ у тому, що в даному випадку простота і технологічність якраз не йдуть рука в руку, і наявність вішалок з пантографами, висувних елементів на полозах, шафок-трансформерів і інших "смачних" штучок здатне значно ускладнити конструкцію і її монтаж, тобто зробити її невиправдано дорогою. Вирішувати вам, але пам'ятаєте, що велика частина усіх "наворотів" не впливає на функціональність, і шафи вбиральні так і залишаться гардеробними шафами, якою б дорогою фурнітурою вони не були б оснащені.

Ми навмисно не торкалися питання конкретики, тобто як зробити вбиральню - цієї інформації повно в мережі, та і не хочеться обмежувати вашу фантазію. Хоча хто знає, цілком імовірно, що однією з наступних статей будуть раді з монтажу гардеробних кімнат.