Поради Комп'ютерні столи Комп'ютерний стіл в дитячій кімнаті

Комп'ютерний стіл в дитячій кімнаті

 
Немає сумнівів у тому, що всі без винятку батьки бажають своїм дітям добра. Вони годують і одягають їх, піклуються про здоров'я, прагнуть захистити від шкідливих звичок. Все правильно. Однак є момент, який упускають майже всі тата й мами - правильний вибір місця для комп'ютерного столу в дитячій кімнаті.
 

Чому таке відбувається? Причина, власне, проста - якщо потенційні батьки ще до народження дитини враховують розташування дитячого ліжечка відносно вікон та дверей, місце зберігання іграшок, інтенсивність освітлення і колір шпалер, то місце розташування комп'ютера починають підшукувати лише в міру дорослішання своїх хлопчиків або дівчаток.
 

А чи так воно важливе, це правильне розташування? Повірте - важливо! І одна з причин ось яка: у дитини має бути свій особистий простір, якесь притулок, а комп'ютер - своєрідний пульт управління і рубка зв'язку одночасно. Тому зараз ми будемо разом з вами, дорогі читачі, вчитися вибирати місце для комп'ютерного столу і правильно його обставляти.
 

1. Стіл не повинен розташовуватися близько до вікна, щоб дитина не застудився від протягів. Навіть якщо у вас склопакет, в сильні морози відчувається холод від вікон і стін.
 

2. Світло з вікна ні в якому разі не повинен падати на поверхню монітора (в цьому випадку утворюються відблиски і віддзеркалення), а також бити в очі. Тобто фронтальне і зворотне розміщення неприпустимі. Ідеальним варіантом було б таке положення, коли світло падає зліва - цей варіант особливо сприятливий, якщо комп'ютерний стіл є ще й місцем приготування уроків.
 

3. Не варто забувати про те, що діти рухливі, і їх поведінка буває схоже на броунівський рух. Звідси висновок - якщо в кімнаті є ніші, постарайтеся розташувати стіл в них. Цим ви забезпечите дітей від ударів і садна, а апаратуру - від перекидання.
 

4. Ще один аспект безпеки - дроти. Вони не повинні йти від столу по підлозі, висіти і безладно валятися.
 

5. Щоб забезпечити швидкий доступ до підручників і дискам, добре б в безпосередній близькості від столу (на відстані витягнутої руки) повісити полиці або встановити тумбочки.
 

6. Якщо дитина любить дивитися на моніторі мультфільми та кіно, повинна бути можливість навпроти столу розташувати зручне крісло.
 

7. До речі, про місце для сидіння. Бажано для цієї мети використовувати спеціальне комп'ютерне крісло з підпружиненою спинкою і забезпечує правильну поставу при роботі за комп'ютером.
 

8. Ще один дуже важливий момент - це колірна гамма комп'ютерного столу. Не допускаються білий (буде відсвічувати), чорний (бликует) і надто яскраві насичені кольори (збуджують і надають відволікаючу дію).
 

Ми навмисно не торкаємося пристрій столу - це тема іншої статті. Але потрібно пам'ятати: щоб згодом не шкодувати про неправильно вибраному місці розташування та облаштування комп'ютерного столу, бажано врахувати всі чинники і підійти до вирішення питання з усією серйозністю - адже від цього безпосередньо залежатиме здоров'я вашої дитини.