Поради Комп'ютерні столи Робоча зона для школяра або як перетворити навчання в свято

Робоча зона для школяра або як перетворити навчання в свято

Для багатьох батьків змусити дитину зробити уроки просто мука. Не одна мама спантеличена тим, що її дитина має проблеми з виконанням домашнього завдання. Він непосидючий, неуважний. Подібні проблеми властиві юному віку.
Чому так? Може, проблема не тільки в дитині, але і в самих батьках? Задайте собі питання: як часто ви допомагаєте впоратися малюкові з тим чи іншим завданням? Чи є у вас бажання вникнути в те, що він робить? Адже насильно посадити за уроки простіше, ніж приділити свій час на те, щоб допомогти. Займіться цим серйозно тому, що чим старше стає дитина, тим важче його привчити до дисципліни. Не варто відтягувати ще й тому, що з кожним днем ​​багаж незасвоєних знань буде накопичуватися і це, в свою чергу, стане серйозною перешкодою для розуміння нового матеріалу. Відкладіть хатні справи і не намагайтеся ухилитися від допомоги, посилаючись на втому.
Почніть з робочого місця. При виборі комп'ютерного столу, зверніть увагу, чи достатньо велика стільниця. Може виявитися, що коли Ви встановите монітор і клавіатуру, для зошита і підручника просто не залишиться місця. Стіл повинен бути містким, з безліччю полиць і ящиків. Якщо все необхідне буде знаходитись на відстані витягнутої руки, дитина заощадить час і буде рідше відволікатися. Краще, щоб малюк встигав робити уроки в денний час. Але якщо це з якихось причин неможливо, обов'язково обзаведіться хорошою лампою денного світла.
Займіться прибиранням, зробіть перестановку. Ви повинні все робити спільно з малюком. Приберіть зі столу зайві речі: іграшки, розмальовки, журнали та інші предмети, не пов'язані з навчанням. Якщо дитина буде оскаржувати такий жест, поясніть йому, що стіл - це місце для роботи і навчання. Скажіть, що для іграшок ви знайдете вільне місце в шафі, на полиці або в коробці. Сам стіл не завадило б поставити так, щоб шум від телевізора і інші сторонні звуки не відволікали учня від роботи. Для цього попросіть тата встати з дивана і допомогти. Головне пам'ятати, що куди б ви не поставили стіл, він повинен бути добре освітлений. Будь-який, навіть найдрібніший, спільна праця зблизить вас. Ви проведете час з користю, повеселитесь, а гарний настрій і перестановка посилять бажання робити домашнє завдання. Головне, щоб маляті подобалося те, що ви робите. Порадьтеся з ним: «Куди краще поставити стіл?» Не нав'язуйте свою думку, але й не потурайте чаду у всьому. Дотримуйтеся «золотої середини» і намагайтеся знаходити компроміси в спірних ситуаціях.
Ви повинні проводити час з дитиною не зрідка, а постійно. Змушуйте себе кожен день перевіряти у нього уроки, стежити за тим, як йому даються нові знання. Пізніше, коли у нього виробиться свій режим, Вам стане легше.
Якщо слідувати цим простим радам, то виконання домашнього завдання якщо і не стане святом, то все одно не буде віднімати стільки часу і сил. А сама дитина відчує наскільки приємно чути позитивні відгуки вчителів на свою адресу і радувати батьків добрими оцінками.